Vabanemise rännak – Turvatunne on sinu ankur!

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Vabanemise rännak – Turvatunne on sinu ankur!

september 18, 2023 @ 7:30 p.l. - 9:00 p.l.

18.09 õhtul kell 19.30

💮 Suvi valmistub üleminekuks sügiseks. Loodus on pidevas muutumises ja nii samuti ka meie elud. Kui muutused teevad sind ärevaks, siis ei ole aeg alla anda vaid midagi ette võtta.
💮 Sina ise saad alati oma elu kurrssi muuta. Kohalolu isa, Zen meister ja budismi õpetaja Thich Nhat Hanh kuldsed õpetused on, et tõeline rahu ei tule stabiilsusest, vaid rahu leidmises ebastabiilsusest. See on võimalik, kui me saame ühenduse oma sisemise turvatundega ja millest saab Sinu ankur.
💮 Vabanemise rännak on sügavalt lõdvestav, mis aitab igapäeva stressi vähendada ja vabaneda pigetest. Sellel korral on Vabanemise rännak loodud spetsiaalselt aitamaks üles leida oma turvantudne ankur. Kui saad ühenduse oma turvatundega, mis ei tule väljaspoolt, vaid sinu enda seest, siis elu kulgeb meeldivas rahus olenemata sellest, milline torm sinu laeva kõigutab täna või tulevikus.
💮 Vabanemise rännak toimub läbi kolme erineva etapi, mis üksteist toetavad ja võimendavad:
Etapp 1
Energiaid aktiveeriv kerge liikumine
Mõned minutid kergeid ja aeglaseid liigutusi higamisega koos, mis sobivad igas vanuses ja vormis inimesele. Aitab ette valmistuda sügavamaks lõdvestumiseks meditatioonis.
Etapp 2
Vabastav hingamine
Mõned minutid Pranayama hingamisharjutusi, mis vähendavad pinget kehast peaaegu momentaalselt. Need on sadu ja ehk tuhandeid aastatid kasutatud hingamistehnikad ja toimivad läbi selle, et aju saab rohkem hapnikku. See omakorda vallandab heaolu hormoonid ja vähendab stressihormoone. See etapp aitab samuti ette valmistuda sügavamaks lõdvestumiseks meditatioonis.
Etapp 3
Pikem etapp, pingeid vabastav ja oma enda turvatudega ühenduse saamist aktiveeriv juhendatud meditatioon.
Selleks etapiks me oleme juba kergelt lõdvestunud ja oma argipäevamõtted kõrvale jätnud. Me oleme oma keha ja vaimuga häälestunud võtma vastu maksimaalset lõdvestumist läbi juhendatud meditatiooni. Naudi seda aega eemal kõigest muus igapäeva virr-varrist. Lihtsalt kuula, hinga ja lõdvestu.
💮 Koos grupiga seda kogeda on omaette võimas kogemus. Üritus sobib kõigile täiskasvanutele ja eelnev meditatsioonikogemus pole oluline. Meditatsiooni asendit saab oma tunnetuse järgi kohapeal valida, sobib nii istumine kui ka lamamine. Kõik mugavaks olemiseks on koha peal olemas – matid, pleedid ja padjad. Kaasa võta avatud meel ja soe süda.
💮 Üritus kestab 1-1,5 tundi ja vahest isegi pisut kauem, sest see on üks hetk päevas meile isendale ja me naudime seda lõpuni ning ei kiirusta koju. Peale üritust on annan kaasa ka lihtsa “koduse ülesande”, et võimendada veelgi rohkem rännaku efektiivsust.
💮 Osalustasu on 15 eur, saab tasuda kohapeal.
Kohtade arv on piiratud, mistõttu registreerimine on vajalik: kohalolukodu@gmail.com
või sms 5569 1523.
💮 Teeme seda koos, oled südamest oodatud.
Tutvu ka FB lehega Kohalolu Kodu
Kus jagatakse meditatsiooni mõtteterasi, praktilisi harjutusi ja ürituste infot:
https://www.facebook.com/KohaloluKodu/

Details

Date:
september 18, 2023
Time:
7:30 p.l. - 9:00 p.l.
Event Categories:
,

Organizer

Laina Helenurm
Email
kohalolukodu@gmail.com
View Organizer Website

Venue

EluTuba
Jaama 4
Türi, Eesti
+ Google Map